You are here:: Home

MORNAREVCI USPJEŠNI U OSIJEKU, BUDVI I DUBROVNIKU!!

E-mail

vlatko_zaja2U petak 16. prosinca u Budvi ( Crna gora ) održan je peti po redu kickboxing turnir " SPLENDID GRAND PRIX 2011" na kojem smo imali priliku gledati 6 vrhunskih borbi.

Hrvatsku uz Gelu i Borovića  predstavljao je i naš član Vlatko Žaja koji je zabilježio pravi " fighterski " nastup protiv starijeg i puno iskusnijeg domaćeg borca Ivana Toškovića u kategoriji do 71kg po low kick pro pravilima i na žalost ponosno izgubio na bodove.

Vlatko svojim trudom i zalaganjem pokazuje da njegovo vrijeme dolazi i da se na njega može ozbiljno računati u budućnosti.

Snimku borbe možete pogledati preko linka koji se nalazi u produžetku:

luka_lozo

Osječka dvorana Gradski vrt u subotu ( 17.12.) je ugostila više od 500 natjecatelja na međunarodnom kicboxing turniru "Croatia Open 2011 - Christmas Cup". Radi se o najvećem amaterskom natjecanju ove vrste koje se već tradicionalno održava u Hrvatskoj, ove godine po prvi puta u Osijeku, a održan je u organizaciji osječkog kickboxing kluba "Sveti Duh".

Natjecanja su počela u prijepodnvnim satima, a završila su finalnim borbama od 19 sati. Najbolji borci iz Hrvatske, Austrije, Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Makedonije borili su se istovremeno na šest borilišta u tri kategorije: semi contact, light contact i low kick

Natjecanje je otvorio osječki gradonačelnik Krešimir Bubalo, a svojom nazočnošću uveličao ga je Enio Falsonni predsjednik svjetske WAKO federacije čiji je Hrvatski kickboxing savez član.

Kickboxing klub Mornar sudjeovao je sa svoja 4 natjecatelja u pratnji trenera Vele i Petra

Najuspešniji od naših predstavnika bio je Luka Lozo koji je sa 3 pobjede osvojio prvo mjesto u disciplini low kick do 63,5kg.

Luka se doslovno prošetao svojom kategorijom i još jednom opravdao status velikog talenta, nastavi li uporno i kontinuirano trenirati Hrvatska će dobiti novog šampiona u seniorskim vodama.

Brončane medalje osvojili su u seniorskoj konkurencji Nenad Kovačević u  kategoriji do 81kg i Davor Dadić u juniorskoj konkureciji u kategoriji do 71kg po low kick pravilima.

Neno i Dado prolaze prvo kolo ali su na žalost u borbi za finale zaustavlejni i osvajaju bronce.

Četvrti naš predstavnik  Mario Madunić ( 14 godina)  pružio je odličan nastup u juniorima, kategorija do 67kg ( low kick) ali ipak na bodove izgubio, ako uzmemo u obzir njegove godine ispred njega su još 3. godine  uspješnog juniorskog staža.

matijas_baric Na priredbi " Noć gladijatora 6"  u Dubrovniku 16.12.  uspješno je nastupio član kickboxing kluba Mornar Matija Barić koji je pobjedio protivnika Sašu Lazića ( Srbija ) prekidom u prvoj rundi.