You are here:: Home

MORNAREVCI NAJUSPJESNIJI NA SENIORSKOM EUROPSKOM PRVENSTVU

E-mail

Ana_Helena_Zlatko_Ana_EP_Baku_2010_sKICKBOXACI MORNARA, ČLANOVI REPREZENTACIJE HRVATSKE OSVOJILI SU 4 MEDALJE NA SENIORSKOM EUROPSKOM PRVENSTVU ODRŽANOM U GLAVNOM GRADU AZERBAIJANA BAKU ( 18 - 24.10.2010.).

Sudjelovalo je 426 sportaša iz 30 europskih zemalja.

U light contactu je bilo ukupno 162 natjecatelja

(152 u seniorskoj konkurenciji, 10 u veteranskoj) U low kicku je bilo ukupno 135 natjecatelja U K1 Style je bilo ukupno 129 natjecatelja Hrvatska je nastupila s 15 natjecatelja (7 u light contactu, 7 u low kicku i 1 u K1 Style disciplini)te osvojila ukupno 12 medalja.

Od ukupno 12 medalja 4 medalje pripadaju clanovima Mornara:

1. Helena Jurišić, viceprvakinja Europe ( srebrana medalja), kao juniorka nastupa za seniorsku reprezentaciju i pokazuje svoju kvalitetu, do finala je svladala predstavnicu Mađarske i Poljske, a u finalu je zaustavljena od predstavnice Rusije.

Junirka uzima srebrenu seniorsku medalju, što će tek biti u budućnosti.

BRAVO HELE.

2.Tomislav Čikotić, viceprvak Europe ( Srebrena medalja ), Tomo je imao jako težak ždrijeb te je do finala trebao svladati predstavnike Švedske, Mađarske i Poljske da bi u finalu bio zaustavljen od predstavnika Slovenije.

Odličan nastup Tomislava.

3.Željan Ješić, brončana medalja - prvo kolo prolazi ždrijebom, u drugom kolu pobjeduje predstavnika Austrije te ga u borbi za finale zaustavlja predstavnik Njemačke koji je od Željana stariji sigurno deset godina, ravnopravna borba koja je ipak odlukom sudaca otisla u korist Njemca.

Odlično treće mjesto koje jos više dobiva na težini ako kažemo da je bez medalje ostao Zoltan ( predstavnik Mađarske ) koji je dugogodišnji svjetski i europski prvak.

Željanovo vrijeme dolazi.

4.Ana Bajić, brončana medalja - ruskinja je bila prebrza za Anu kao i za mnoge nase reprezentativce, ali Ana nije ostala dužna.